Wykrojniki i tłoczniki do kształtowania blach

Wykrojniki i tłoczniki do kształtowania blach

W Toptech wspieramy zakłady, specjalizujące się w seryjnej produkcji wyrobów z blachy, dostarczając precyzyjne i niezawodne wykrojniki oraz tłoczniki. Sprawdź jakie zastosowanie mają takie detale i jakie ich rodzaje oferujemy naszym klientom.

Wykrojniki i tłoczniki w produkcji seryjnej

Wykrojniki i tłoczniki to rozwiązania stosowane do obróbki elementów o niewielkiej grubości, najczęściej wykrawania, zaginania i tłoczenia detali z blachy. Główne elementy robocze tłocznika to stemple i matryce, które po zamocowaniu w tłoczniku – dzięki sile nadanej przez prasę – wykrawają lub gną blachę według założonego kształtu.

Zastosowanie stempli i matryc w tłoczniku wymaga bardzo precyzyjnej obróbki i dokładnego dopasowania do tłocznika. Często wykrojniki i tłoczniki składają się z wielu elementów, które muszą do siebie bardzo precyzyjnie pasować, oferując jednocześnie niezawodność. Dlatego technologia CNC jest najlepszym rozwiązaniem do ich produkcji.

Więcej o detalach do tłoczników przeczytasz we wpisie: Tłoczniki i wykrojniki – obróbka materiałów o niewielkich grubościach

Seryjna produkcja wyrobów z blach

Dla zakładów, zajmujących się seryjną produkcją wyrobów z blachy, wykonujemy wszelkiego rodzaju wykrojniki i tłoczniki do zaginania, przetłaczania, wycinania otworów, zaginania czy tłoczenia kształtowego blach. Specjalizujemy się w tłocznikach jednogniazdowych, ale wykonujemy też sporo trudniejsze tłoczniki wielogniazdowe, które można zautomatyzować i znacznie przyspieszyć produkcję, odciążając operatora od żmudnej pracy. Są to:

  • Tłoczniki postępowe

Wykrojniki i tłoczniki postępowe zależnie od wymagań wykonujemy tak, aby przesuw taśmy był realizowany ręcznie lub automatycznie za pomocą odpowiedniego podajnika taśmy.

  • Tłoczniki transferowe

Wykrojniki i tłoczniki transferowe również konstrukcyjnie możemy dostosować do ręcznego przenoszenia detali między gniazdami lub automatycznego przenoszenia detali za pomocą listew transferowych.

Przeczytaj również: Wykonywanie wykrojników – technologie i proces produkcji

Tłoczniki – nasza przykładowa realizacja

Jedną z naszych ostatnich realizacji jest tłocznik-zaginak, służący do zaginania niedużej blachy. Jego konstrukcja opiera się na dwóch słupach dla usztywnienia konstrukcji i precyzyjnego prowadzenia stempla w stosunku do matrycy w trakcie zaginania.

Szukasz solidnego partnera? Skontaktuj się z nami – dobierzemy najlepsze rozwiązania dla Ciebie.

Wykrojniki i tłoczniki do kształtowania blach
Powrót
Zobacz
Kontakt

Biuro

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

Obsługa klienta

Jeżeli masz pytanie odnośnie spraw dotyczących zamówień, skontaktuj się z nami.

Przeczytaj:
Klauzula informacyjna

Wiadomość

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana