Tłoczniki i wykrojniki – obróbka materiałów o niewielkich grubościach

Tłoczniki i wykrojniki – obróbka materiałów o niewielkich grubościach

Tłoczniki i wykrojniki umożliwiają precyzyjną obróbkę cienkich materiałów, osiągających grubość nawet do 0,03 mm. Do ich produkcji służą obrabiarki CNC, elektrodrążarki drutowe raz dodatkowe przyrządy, m.in. spawalnicze czy zgrzewające.

Tłoczniki i wykrojniki – zastosowanie

Tłoczniki i wykrojniki służą do obróbki plastycznej elementów o niewielkiej grubości. Są to najczęściej blachy, ale także folie czy inny rodzaj płyt niemetalowych, np.: skóry, tektury, tkaniny, dumy. Składają się m.in. ze stempla i matrycy, a ze względu na zastosowanie można wyróżnić również ciągowniki, okrojniki, zaginaki oraz dziurkowniki. Służą one do wycinania płaskich wyrobów, odcinania materiału lub wyrobu, przycinania kształtowego czy wycinania otworów.

Osobną grupę stanowią tłoczniki postępowe (wielotaktowe), które łączą w sobie funkcje tłoczników pojedynczych. Ich zaletą jest możliwość wykonania gotowego wyrobu w jednym cyklu pracy.

Zalety tłoczników i wykrojników

Dzięki technologii CNC możliwe jest wykonanie tłoczników i wykrojników dostosowanych formą, kształtem i wielkością do określonego zastosowania.

toptech stemple i matryce do tłoczenia blach nowa sól

W nowoczesnym przemyśle tłoczniki i wykrojniki są szeroko stosowane do produkcji seryjnej, ale także do jednostkowych czy prototypowych zleceń. Umożliwiają automatyzację linii produkcyjnych wytwarzających produkty o bardzo dokładnych i powtarzalnych elementach ze względu na swoją skomplikowaną budowę oraz wykonanie z wysokiej jakości materiałów, m.in. stali narzędziowej.

Z projektem lub bez

W Toptech  wykonujemy stemple i matryce oraz precyzyjne, hartowane części do tłoczników i wykrojników. Realizujemy zlecenia na podstawie projektów 2D i 3D, ale oferujemy także możliwość wykonania odpowiedniego projektu na naszym oprogramowaniu na podstawie dokumentacji oraz po uzgodnieniu szczegółów technicznych.

Zobacz >> nasze realizacje

Powrót
Zobacz
Kontakt

Biuro Nowa Sól

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

tel. + 48 68 458 54 84

Hala produkcyjna Nowa Sól

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

Obsługa klienta

Jeżeli masz pytanie odnośnie spraw dotyczących zamówień, skontaktuj się z nami.

tel. + 48 68 458 54 84
e-mail: biuro@toptechpolska.pl

Przeczytaj:
Klauzula informacyjna

Dział techniczny

Potrzebujesz pomocy w zakresie projektów? Zadzwoń, chętnie doradzimy.

tel. + 48 68 458 54 84
e-mail: biuro@toptechpolska.pl

Wiadomość

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana