Tłoczniki i wykrojniki – tłoczenie i wykrawanie wyrobów z blach

Tłoczniki można wykonać na wiele sposobów. Mogą być tańsze i droższe, jednogniazdowe i wielogniazdowe, postępowe i transferowe, z podawaniem ręcznym i automatycznym. Generalnie o tym jaki wykonać tłocznik, powinna decydować wielkość serii produkcyjnej. To ona pozwala na to, aby inwestycja mogła się zwrócić w odpowiednim czasie.

Przy prostych wykrojnikach jego cena może się zwrócić po wyprodukowaniu około 500-1000 szt. detalu, a przy prostych tłocznikach – już po wyprodukowaniu około 1000-2000 szt. detalu. Cena tłocznika postępowego (jeśli klient posiada prasę podajnik, urządzenie rozwijająco-prostujące taśmę) koszt będzie większy i może się zwrócić po wyprodukowaniu około 10 000-20 000 szt. detalu. Cena tłocznika transferowego może się natomiast zwrócić po wyprodukowaniu około 15 000-30 000 szt. detalu.

Powyższe dane są orientacyjne: każdy detal może mieć różną ilość operacji, a rozpiętość cen produktów, też może być znaczna. Dlatego każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie. Podane ilości to raczej ilości minimalne, po których narzędzie mogłoby się zwrócić.

Jeśli chcesz, możemy skalkulować proces w warunkach produkcyjnych i cenowych, jakie panują u Ciebie. Możemy też zaproponować całe stanowisko z prasą i innymi elementami, tak aby produkcja była odpowiednio rentowna.
Zostaw kontakt poniżej – odezwiemy się.

Zobacz również

Sprawdź nasze inne usługi: znakowniki i znaczniki, stemple i matryce do wykrawania oraz tłoczenia blach, a także precyzyjne, hartowane części ze stali narzędziowych.

Masz pytania?
My mamy odpowiedzi!

Zadzwoń lub napisz - skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

Kontakt

Biuro Nowa Sól

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

tel. + 48 68 458 54 84

Hala produkcyjna Nowa Sól

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

Obsługa klienta

Jeżeli masz pytanie odnośnie spraw dotyczących zamówień, skontaktuj się z nami.

tel. + 48 68 458 54 84
e-mail: biuro@toptechpolska.pl

Przeczytaj:
Klauzula informacyjna

Dział techniczny

Potrzebujesz pomocy w zakresie projektów? Zadzwoń, chętnie doradzimy.

tel. + 48 68 458 54 84
e-mail: biuro@toptechpolska.pl

Wiadomość

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana