Stemple i matryce do tłoczenia blach – jak powstają i jakie mają zastosowanie

Stemple i matryce do tłoczenia blach – jak powstają i jakie mają zastosowanie

Do precyzyjnego tworzenia stempli i matryc niezbędne są frezarki CNC, a także oprogramowanie CAD/CAM. Dzięki tym elementom możliwe jest cięcie, kształtowanie, a także łączenie blach.

Frezowanie CNC – na czym polega i jakie ma zalety?

Frezowanie to sposób obróbki metalu skrawaniem. Polega on na oddzielaniu mniejszych skrawków od większego elementu aż do osiągnięcia oczekiwanego kształtu. Frez, czyli narzędzie tnące frezarki wykonuje ruch obrotowy, odcinając niewielkie fragmenty obrabianego materiału, który w tym czasie porusza się ruchem posuwistym.

Zastosowanie technologii CNC umożliwia wyeliminowanie manualnego sterowania. Frezowanie obejmuje bowiem użycie polecenia lub G kodów. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie znacznie większej precyzji oraz – co równie ważne – większej wydajności pracy. Frezowanie CNC zapewnia także wysoką jakość wykonania, co z kolei przekłada się na jakość uzyskiwanych wyrobów metalowych.

Stemple i matryce do tłoczenia blach

Tworzenie matryc i stempli, czyli tłoczników, przebiega w kilku krokach. Najpierw wstępnie frezowane są ich gabaryty oraz kształt. W Toptech stosujemy następnie obróbkę cieplną, po której wykańczamy gabaryty na szlifierkach, a kształt – na frezarce w twardym, zahartowanym już materiale.

Dowiedz się więcej o tym jak tworzymy stemple i matryce do tłoczenia blach TUTAJ.

stemple i matryce do tłoczenia blach toptech

Stemple i matryce do tłoczenia blach – zastosowanie

Stemple i matryce wykonane technologią CNC znajdują szerokie zastosowanie w branży samochodowej, elektrycznej, AGD czy w perforacji blach. Wykorzystywane są w plastycznej obróbce materiałów o niewielkich grubościach. W Toptech specjalizujemy się przede wszystkim w niedużych matrycach i stemplach (około 200 mm x 200 mm max), które można wykonać na frezarkach 3-osiowych.

Powrót
Zobacz
Kontakt

Biuro

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

Obsługa klienta

Jeżeli masz pytanie odnośnie spraw dotyczących zamówień, skontaktuj się z nami.

Przeczytaj:
Klauzula informacyjna

Wiadomość

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana