Obróbka skrawaniem w produkcji prototypów

Obróbka skrawaniem w produkcji prototypów

Opracowanie prototypu to ważny etap wdrażania innowacji w każdej firmie. Jak może pomóc w tym procesie obróbka skrawaniem CNC? Przeczytaj.

Po co prototyp?

Usprawnianie pracy przedsiębiorstwa opiera się o nowe rozwiązania technologiczne. Czasami wystarczy drobna przebudowa maszyny, innym razem lepiej sprawdza się większa inwestycja w postaci opracowania dedykowanego narzędzia. W obu przypadkach przygotowanie prototypu może pomóc oszacować opłacalność inwestycji i zweryfikować pomysł. Prototypy pomagają także w pozyskiwaniu inwestorów na produkt, który fizycznie jeszcze nie istnieje.

Przeczytaj również: Rola detali w automatyzacji produkcji

Dlaczego warto opracowywać prototyp przed rozpoczęciem produkcji? Ponieważ prototyp:

  • pozwala lepiej zrozumieć i oszacować koszty produkcji docelowego elementu lub narzędzia,
  • umożliwia zaplanowanie technologii i wybór najlepszych rozwiązań w produkcji,
  • oszczędza czas i pieniądze dzięki jednostkowej produkcji elementu, który służy jako test – pozwala wykryć błędy, niedociągnięcia lub wpływy nieprzewidzianych wcześniej czynników.

Obróbka skrawaniem w produkcji prototypów

Technologia obróbki CNC połączona z projektowaniem CAD/CAM zapewnia szerokie możliwości wytwarzania prototypów i jego części. W Toptech jesteśmy w stanie opracować projekt już na podstawie rysunków oraz wytycznych klienta, a następnie przełożyć ten projekt na produkt.

Przeczytaj również: Obróbka skrawaniem CNC – Park maszyn Toptech

Największe zalety obróbki skrawaniem przy wytwarzaniu prototypów:

Bardzo precyzyjna obróbka

Skrawanie CNC zapewnia precyzję na poziomie mikronowym. Oznacza to możliwość przygotowywania najbardziej skomplikowanych kształtów w niewielkich rozmiarach z idealną dokładnością.

Szeroki wachlarz technologii

Obróbka CNC dostarcza także wielu możliwości technologicznych, m.in. tłoczenia, wykrajania, skrawania, szlifowania. Oferują one wiele rozwiązań, które można zastosować w celu ulepszania prototypu aż do osiągnięcia optymalnych wyników.

Oszczędności związane z wykonaniem

Wybierając rozwiązania, bazujemy na naszym wieloletnim doświadczeniu. Pozwala nam to na taki dobór materiałów i technologii, by zoptymalizować budżet. Dodatkowo, technologia CNC oferuje najbardziej precyzyjną obróbkę, co pozwala ograniczać wydatki związane z błędami i odrzutami, a także ilością zużytego materiału.

Szukasz wykonawcy do przygotowania prototypu? Skontaktuj się z nami i poznaj nasze możliwości.

Powrót
Zobacz
Kontakt

Biuro

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

Obsługa klienta

Jeżeli masz pytanie odnośnie spraw dotyczących zamówień, skontaktuj się z nami.

Przeczytaj:
Klauzula informacyjna

Wiadomość

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana