Obróbka skrawaniem CNC – Park maszyn Toptech

Obróbka skrawaniem CNC – Park maszyn Toptech

Obróbka skrawaniem to nasza specjalność. Frezujemy, wycinamy, toczymy detale w naszym parku maszynowym w Nowej Soli. Zobacz jakie sprzęty pomagają nam w codziennej pracy i co wchodzi w skład naszego parku maszyn.

Obróbka skrawaniem CNC – na czym polega

Obróbka skrawaniem CNC zapewnia precyzyjne wykonanie nawet najbardziej skomplikowanego elementu w krótkim czasie według ściśle określonych parametrów. Jest to obróbka ubytkowa polegająca na skrawaniu, czyli dokładnym ścinaniu, części obrabianego materiału, np. stali, aluminium, mosiądzu. W efekcie uzyskujemy zamierzony kształt elementu o wysokiej precyzji wykonania, gładkiej powierzchni i idealnej zgodności z projektem.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj wpis: Obróbka skrawaniem CNC – na czym polega i jakie ma zastosowanie

Obróbka skrawaniem w Toptech

W Toptech realizujemy indywidualne zamówienia i specjalizujemy się w jednostkowej produkcji nietypowych detali. Realizujemy zlecenia już od jednej sztuki! Naszą pracę ułatwia wiedza i doświadczenie specjalistów, którzy nie boją się wyzwań, a także nasz nowoczesny park maszynowy, świetnie wyposażony pod nasze potrzeby i oczekiwania naszych klientów.

Zobacz, na czym pracujemy, a jeśli szukasz solidnego partnera – skontaktuj się z nami.

Drutowe centrum erozyjne CUT E 350

W naszej narzędziowni znajdują się trzy drutowe centra erozyjne (jedno CUT E-350 i dwa CUT-20) szwajcarskiej firmy GF Machining Solutions. Do marca 2019 r. pracowaliśmy na dwóch takich sprzętach, a zainstalowanie trzeciego było podyktowane zmianami organizacyjnymi w naszej firmie. Trzecie centrum erozyjne pozwoliło nam zrezygnować z trzyzmianowej pracy na rzecz dwóch zmian.

Więcej na ten temat przeczytasz we wpisie: Kolejne drutowe centrum erozyjne w Toptech

park maszyn toptech

W jaki sposób drutowe centrum erozyjne pomaga nam w pracy na co dzień? W Toptech realizujemy przeróżne projekty, w których bardzo ważna jest dokładność na poziomie mikronowym, a jej osiąganie umożliwiają nam właśnie wycinarki drutowe. Dzięki nim jesteśmy w stanie zoptymalizować proces wytwarzania detali, skracając w ten sposób czas realizacji zamówienia. Dla naszego klienta oznacza to możliwość szybszego wdrożenia produkcji i wprowadzenia produktu na rynek.

Dzięki wysokiej sztywności centra erozyjne umożliwiają bardzo precyzyjne cięcie również dużych i ciężkich części. Urządzenie wytwarza elementy z doskonałą powtarzalnością produkcji. Doceniamy je także za intuicyjny interfejs użytkownika HMI, a także za takie rozwiązania jak system automatycznego nawlekania drutu ThermoCut, zwiększający wydajność naszej pracy.

Wycinarki drutowe pozwalają nam jednak na więcej niż tylko oszczędność czasu. Są wyposażone w nowoczesny generator cyfrowy IPG (Inteligent Power Generator) oraz w technologie zwiększające szybkość, precyzję cięcia i jakość powierzchni. Pozwalają nam na zmniejszenie kosztów części i wyeliminowanie błędów oraz odrzutów. Z kolei inteligentna ochrona antykolizyjna zapewnia maszynom, obrabianym detalom, a przede wszystkim – naszym pracownikom, odpowiednie bezpieczeństwo oraz pewność podczas pracy.

Więcej o tym, w jaki sposób korzystamy z wycinarek drutowych w Toptech przeczytasz we wpisie: Wycinarki drutowe i ich zastosowanie w przemyśle – rozmowa z Robertem Malewskim, operatorem Toptech


Obróbka skrawaniem CNC to nasza specjalność! Zobacz nasze realizacje i poznaj nasze możliwości.


3-osiowe frezarki Mikron VCE Pro

Wiele naszych realizacji opiera się o działanie naszych sprawnych frezarek. We wrześniu 2019 r. postanowiliśmy zainwestować w kolejną, trzecią taką maszynę. Ta decyzja wynikała bezpośrednio z rosnącej ilości zamówień.

Więcej o instalacji trzeciej frezarki w firmie Toptech przeczytasz we wpisie: Nowa frezarka w naszym zakładzie

Mikron VCE Pro to uniwersalna frezarka do obróbki jednostkowej i seryjnej, która praktycznie nie ma ograniczeń jeśli chodzi o zastosowanie. Jej obsługa opiera się o nowoczesne sterowanie Heidenhain, umożliwiające również zdalne wsparcie serwisowe i kontrolę maszyny.

park maszyn toptech

Dużą zaletą urządzenia są wytrzymałe wrzeciona o wysokim momencie obrotowym i optymalnej mocy. Dzięki nim możemy realizować standardowe zamówienia, ale także podejmować się wytwarzania detali o nietypowych i „trudnych” kształtach oraz wymiarach. Elementy wykonane na tej frezarce są bardzo precyzyjne i charakteryzują się doskonałą jakością frezowanej powierzchni.

Wygodnym rozwiązaniem jest także spiralny transporter, który automatycznie usuwa wióry i uniemożliwia ich nadmierne gromadzenie się. Maszyna wyposażona jest także w trzy „okna”, dzięki czemu możemy obserwować proces obróbki z każdej strony.

Tokarka LB3000 EX II – obróbka skrawaniem obrotowych brył

Tokarka to ważne urządzenie w każdej narzędziowni. Służy do obróbki skrawaniem przedmiotów o powierzchni brył obrotowych takich jak: wałki, stożki, kule itp. W Toptech postawiliśmy na rozwiązanie marki Okuma – tokarkę LB 3000 EX II.

Więcej o tym jak pracujemy na tokarce firmy Okuma przeczytasz we wpisie: Jak tworzymy kształty obrotowe – rozmowa z Mateuszem Janusem


Szukasz solidnego partnera? Skontaktuj się z nami. Realizujemy zamówienia z wysoką precyzją i w terminie.


Tokarka LB 3000 EX II to kolejne urządzenie, które pozwala nam na dużą elastyczność w realizacji najbardziej nietypowych zamówień przy zachowaniu maksymalnej precyzji. Jej zaletą jest duża sztywność i moc, umożliwiająca obróbkę elementów hartowanych, stali narzędziowych ulepszanych cieplnie nawet do 64 HRC. Pozwala nam ponadto osiągać chropowatości i dokładności wymiarowe przypisywane szlifowaniu wykańczającemu.

Cenimy ją za dokładność i wydajność, która wynika z wielozadaniowości urządzenia.

Drążarki wgłębne ZPNC-251

Do drążenia znaków na znakownikach wykorzystujemy nasze trzy drążarki wgłębne ZPNC-251. Umożliwiają automatyczną obróbkę przeróżnych kształtów, również tych bardziej skomplikowanych.

Są one dostosowane do obróbki materiałów trudnoskrawalnych, m.in. stali hartowanej, szybkotnącej oraz węglików spiekanych. Umożliwiają także uzyskiwanie kształtów wklęsłych oraz powierzchni łączących się pod ostrym kątem.

Przeczytaj również: Elektrodrążenie wgłębne i drutowe – jak powstają detale z twardych i trudnoskrawalnych materiałów

park maszyn toptech

Szlifierki do płaszczyzn

Proces szlifowania jest niezwykle ważny przy obróbce detalu. Ogranicza chropowatość na jego powierzchni, zabezpieczając go i eliminując zagrożenia związane z jego eksploatacją. To także doskonały sposób na przywrócenie do życia zabrudzonych czy zarysowanych detali. Do tego celu używamy dwóch szlifierek: OSH 550 firmy Krasny Borets, którą zakupiliśmy w 2017 r., Jotes SPC-20D. Tę drugą poddaliśmy kapitalnemu remontowi 4 miesiące temu. Po tych zabiegach uzyskaliśmy parametry zbliżone do tych oferowanych przez nowe maszyny. Wyposażyliśmy ją w liniały i odczyty cyfrowe w osi Z w celu precyzyjnego szlifowania niedużych elementów oraz bardzo dobrej klasy stół elektromagnetyczny francuskiej firmy Braillon.

W naszym parku korzystamy również ze szlifierki do wałków, pozwalającą na uzyskiwanie bardzo dokładnych wymiarów dla kształtów tocznych.

Więcej o procesie szlifowania przeczytasz we wpisie: Szlifowanie płaszczyzn – jeden z najbardziej wymagających procesów obróbki

Powrót
Zobacz
Kontakt

Biuro

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

Obsługa klienta

Jeżeli masz pytanie odnośnie spraw dotyczących zamówień, skontaktuj się z nami.

Przeczytaj:
Klauzula informacyjna

Wiadomość

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana