Matryce i stemple do tłoczników i wykrojników

Matryce i stemple do tłoczników i wykrojników

W Toptech produkujemy detale dla narzędziowni jako części składowe nowego wykrojnika lub tłocznika, a także dla tłoczni jako części zamienne do już pracujących narzędzi.

Detale do matryc i stempli

Stemple i matryce wykorzystywane są w plastycznej obróbce materiałów o niewielkich grubościach. W Toptech specjalizujemy się przede wszystkim w niedużych matrycach i stemplach (około 200 mm x 200 mm max).

Specjalizujemy się w wytwarzaniu elementów nieznormalizowanych, wymagających, o niestandardowych kształtach i wymiarach. Działamy sprawnie, precyzyjnie i w odpowiednio krótkich terminach.

Przeczytaj również: Stemple i matryce do tłoczenia blach – jak powstają i jakie mają zastosowanie 

Tłoczniki i wykrojniki w narzędziowniach

Tłoczniki i wykrojniki służą do obróbki plastycznej elementów o niewielkiej grubości. Składają się m.in. ze stempla i matrycy, a ze względu na zastosowanie można wyróżnić również ciągowniki, okrojniki, zaginaki oraz dziurkowniki. Służą one do wycinania płaskich wyrobów, odcinania materiału lub wyrobu, przycinania kształtowego czy wycinania otworów.

Przeczytaj również: Tłoczniki i wykrojniki – obróbka materiałów o niewielkich grubościach

Płyta stemplowa w wykrojnikach i tłocznikach

Stemple i matryce to jednak nie jedyne elementy jakie wykonujemy. Największy element na zdjęciu obok to płyta stemplowa, która z dużą precyzją ustala położenie stempli w wykrojnikach i tłocznikach.

Kształty otworów w płycie stemplowej pasują do kształtów stempli i otworów w matrycach. Wszystkie te elementy współpracują ze sobą po złożeniu w tłoczniku.

Chcesz zobaczyć nasze realizacje i poznać możliwości Toptech? Zobacz nasze usługi.

Matryce i stemple do tłoczników i wykrojników
Powrót
Zobacz
Kontakt

Biuro

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

Obsługa klienta

Jeżeli masz pytanie odnośnie spraw dotyczących zamówień, skontaktuj się z nami.

Przeczytaj:
Klauzula informacyjna

Wiadomość

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana