Znakowniki do cechowania detali sposobem na nanoszenie logo i oznaczenie produktu

Znakowniki do cechowania detali sposobem na nanoszenie logo i oznaczenie produktu

Znakowniki służą do tłoczenia oznaczeń na elementach mechanicznych, częściach do maszyn oraz innych detalach wykorzystywanych w przemyśle. Mogą także służyć do nanoszenia firmowego logo oraz informacji o produkcie.

Znakowniki do cechowania detali

Do wytworzenia znakowników służą najczęściej stale narzędziowe wysokostopowe, stale szybkotnące oraz bardzo wytrzymałe, nowoczesne stale proszkowe. Materiał wykonania zapewnia im wysoką trwałość oraz umożliwia tłoczenie na zimno oraz na gorąco. Cechy na produkt można nanosić ręcznie lub mechanicznie na prasach.

Ta metoda grawerowania jest niezwykle skuteczna i trwała. W przemyśle znakowniki są wykorzystywane przede wszystkim do oznaczania produktów – nanoszenie numeru serii, oznaczenia CE, daty produkcji czy innego numeru umożliwiającego jego identyfikację. Marki, dbające o swoją rozpoznawalność, wykorzystują je także do nanoszenia logo.

Znakowniki sposobem na branding

Branding, czyli oznaczanie produktów logotypem firmy lub marki, jest jednym z elementów budowania wizerunku. Po tę możliwość sięga coraz więcej wytwórców – również tych, produkujących części dla innych klientów biznesowych. Zwiększają w ten sposób rozpoznawalność swojej marki i utrwalają pozytywny wizerunek firmy u klienta lub kontrahenta.

znakowniki i znaczniki toptech

Zalety stosowania znakowników:

  • możliwość wykonania znakowników również dla skomplikowanych logotypów,
  • cechowanie, którego nie można usunąć z produktu,
  • wyższy prestiż i wartość rynkowa produktu,
  • wysoka jakość i trwałość,
  • szybkie wykonanie i możliwość seryjnego nanoszenia znaku.

Rozsądnie budowany wizerunek firmy pozwala na utrwalenie w odbiorcy takich wartości jak: bezpieczeństwo, jakość, pewność. Logo na produkcie stanowi dodatkowe potwierdzenie, że jest on najlepszym wyborem z możliwych.

Znakowniki i znaczniki Toptech

W Toptech specjalizujemy się w tworzeniu precyzyjnych znakowników i znaczników, również tych o nietypowych konstrukcjach. Posiadamy także znakowniki o standardowych kształtach i wymiarach. W zależności od stopnia skomplikowania projektu, znakowniki wykonujemy od kilku do 20 dni roboczych.

Zobacz >> Znakowniki i znaczniki Toptech

znakowniki i znaczniki toptech
Powrót
Zobacz
Kontakt

Biuro

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

Obsługa klienta

Jeżeli masz pytanie odnośnie spraw dotyczących zamówień, skontaktuj się z nami.

Przeczytaj:
Klauzula informacyjna

Wiadomość

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana