Tłoczniki w branży automotive

Tłoczniki w branży automotive

Możliwość uzyskania kształtów o najróżniejszym stopniu skomplikowania, mniejsze koszty i maksymalna wydajność. Tłoczenie ma sporą przewagę nad innymi metodami produkcji szczególnie w odniesieniu do przemysłu motoryzacyjnego. Zobacz, jakie mają zalety oraz jakie rodzaje tłoczników w branży automotive wykonujemy.

Rodzaje tłoczników w branży automotive

Rynek motoryzacyjny to coś więcej niż komponenty niezbędne do produkcji samochodów. Wciąż rośnie zapotrzebowanie na niestandardowe, niewielkie części. Aby spełnić swoje zadanie, muszą być niezawodne i bardzo dokładnie wykonane. W branży automotive wykorzystuje się głównie tłoczniki postępowe i transferowe pracujące w cyklu automatycznym. Można je nazwać tłocznikami wielooperacyjnymi. Czym dokładnie się charakteryzują?

  • Tłoczniki postępowe – łączą w sobie funkcje tłoczników pojedynczych. Ich zaletą jest możliwość wykonania gotowego wyrobu w jednym cyklu pracy. W zależności od wymagań wykonujemy je w taki sposób, aby przesuw taśmy był realizowany albo ręcznie, albo automatycznie za pomocą odpowiedniego podajnika taśmy.

  • Tłoczniki transferowe – bez problemu jesteśmy w stanie dopasować je konstrukcyjnie albo do automatycznego przenoszenia detali za pośrednictwem listew transferowych, albo do przenoszenia ręcznego.

Dowiedz się więcej: Wykrojniki i tłoczniki do kształtowania blach

Tłoczenie na gorąco

Ogromną popularność zyskuje tłoczenie na gorąco. Jak ono przebiega oraz jakie pomaga osiągnąć rezultaty? Najważniejsze tu są czas oraz precyzja. Gorącą blachę należy bardzo szybko formować i utwardzać w matrycy. Dzięki temu jednak otrzymujemy części o wysokich właściwościach mechanicznych. Mogą mieć one znacznie mniejszą masę, a jednocześnie doskonałe parametry wytrzymałościowe. Co jeszcze da się uzyskać tą metodą? Choćby części o zmiennej sztywności, które znajdują liczne zastosowania na przykład podczas konstruowania karoserii.

Specjalnych przygotowań wymaga proces tłoczenia blach o zmiennej grubości. Gotowy wyrób nie powinien mieć żadnych zmarszczek lub pęknięć. Bardzo ważne, aby pozostawał natomiast odpowiednio wytrzymały i miał ściśle określoną twardość.

Przeczytaj również: Kształtowanie blach przy pomocy tłoczenia

Tłoczniki w branży automotive – zalety

Precyzja, trwałość i wyniki nieosiągalne dla metod ubytkowych. Produkcja tłoczników dla przemysłu wciąż rośnie. Szczególnie popularne są realizacje dla wymagającej branży motoryzacyjnej, która dąży do tego, aby w nakładach wieloseryjnych robić elementy z blach. Ponieważ frezowanie jest czasochłonnym, długotrwałym procesem, jeszcze bardziej doceniamy ich możliwości. W ciągu sekundy tłocznik opuszcza nawet kilka nowych elementów o konkretnej wielkości i kształcie.

Jakie są ogólne zalety tłoczników w branży automotive? Trzeba tu powiedzieć nie tylko o oszczędnościach i niskich kosztach produkcji, ale przede wszystkim wydajności. Tłoczniki to szeroki zakres zastosowań oraz efektywność, która pomaga sprostać zmieniającym się wciąż oczekiwaniom oraz najnowszym trendom na rynku.

Przeczytaj również: Historia tłocznictwa

Branża automotive w Toptech

W Toptech tworzymy projekty od podstaw w naszym biurze konstrukcyjnym. Następnie przechodzimy do etapu wykonania. Cały nasz park maszynowy jest przystosowany do produkcji wysokoprecyzyjnych elementów. Dzięki temu bez problemu możemy uzyskać przyrządy, które składają się z wielu innych komponentów, takie jak tłoczniki. Na czym polega nasze wsparcie branży automotive?

Specjalizujemy się w tworzeniu tłoczników postępowych dla niewielkich części. Do narzędzi o sporych gabarytach wykonujemy natomiast nieduże matryce, stemple oraz wkładki matrycowe i stemplowe. Jeszcze nie oferujemy automatyzacji.

Masz pytania o tłoczniki w branży automotive? Szukasz solidnego partnera? Skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Powrót
Polub
Kontakt

Biuro

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

Obsługa klienta

Jeżeli masz pytanie odnośnie spraw dotyczących zamówień, skontaktuj się z nami.

Przeczytaj:
Klauzula informacyjna

Wiadomość

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana