Projektowanie części do maszyn – jak przebiega?

Projektowanie części do maszyn – jak przebiega?

Projektowanie części do maszyn to bardzo złożony proces, który nie byłby możliwy bez zastosowania specjalistycznej technologii. Co robimy, aby element spełniał wszystkie postawione przed nami wymagania? Jak wygląda ten proces krok po kroku? Przekonaj się sam.

Projektowanie części do maszyn. Początek współpracy

Zautomatyzowanie lub zoptymalizowanie produkcji, usprawnienie pracy maszyn, wdrożenie nowych możliwości produkcyjnych, testowanie i wprowadzanie ulepszeń. Cele, które przyświecają naszym klientom są bardzo różne. Aby je osiągnąć, stawiamy na maksymalną precyzję i bardzo dokładny projekt. Oferujemy profesjonalne wsparcie na każdym etapie współpracy.

Przeczytaj również: Co obejmują usługi CNC?

Jak przebiega projektowanie części do maszyn? Punktem wyjścia jest uzyskanie podstawowych informacji. Niezależnie od tego, czy dysponujemy pełną dokumentacją, czy też ogólnym pomysłem, pomagamy opracować rozwiązania, które będą odpowiadać wszystkim oczekiwaniom. Zawsze, kiedy jest to konieczne, przekażemy też wiadomości o aspektach technicznych, które trzeba wziąć pod uwagę. Dopiero wtedy, kiedy wszystko jest uzgodnione, możemy przejść do kroku drugiego.

Pomiary

Nasze zlecenia wymagają naprawdę dokładnych przygotowań. Tylko w ten sposób możemy uzyskać detale o skomplikowanych kształtach, bardzo małych rozmiarach, wysokich parametrach wytrzymałości i ściśle określonym zastosowaniu. Na czym polegają? Podstawą na tym etapie są nowoczesne, starannie dobrane metody przestrzennego pomiaru elementów. W Toptech korzystamy więc między innymi z możliwości współrzędnościowych maszyn pomiarowych. Dzięki temu mamy pewność, że otrzymaliśmy rzetelne, wyczerpujące informacje, fundamentalne dla dalszych działań projektowych.

Dowiedz się więcej: Pomiar w obróbce CNC – jak dokonywać pomiarów detali?

Projektowanie CAD / CAM

Modelowanie 3D, wizualizacja i optymalizacja, testowanie, przygotowanie dokumentacji technicznej i dokładne zaprogramowanie maszyny do obróbki skrawaniem CNC, tak aby zachować osiągnąć wymagane parametry oraz ograniczyć ilość zużytych materiałów. Oprogramowanie CAD/CAM ma ogromne możliwości i jest punktem wyjścia do wytwarzania prototypów. Opracowujemy je zawsze przed rozpoczęciem produkcji. Dlaczego? Ponieważ prototyp:

  • pomaga wykryć błędy i niedociągnięcia,
  • wprowadzić szereg ulepszeń,
  • zaplanować optymalne rozwiązania,
  • oszacować koszty produkcji,
  • wykonać szczegółową weryfikację ergonomii, użyteczności i zgodności z założeniami projektowymi.

Dowiedz się więcej: Projektowanie CAD CAM w obróbce skrawaniem

Dopiero kiedy projekt zostanie ostatecznie zaakceptowany przez klienta, możemy stworzyć kompletną dokumentację techniczną i przejść do procesu produkcji.

Szukasz zaufanego partnera? Skontaktuj się z nami.

Powrót
Zobacz
Kontakt

Biuro

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

Obsługa klienta

Jeżeli masz pytanie odnośnie spraw dotyczących zamówień, skontaktuj się z nami.

Przeczytaj:
Klauzula informacyjna

Wiadomość

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana