Obróbka skrawaniem CNC dla przemysłu

Obróbka skrawaniem CNC dla przemysłu

Specjalizujemy się w jednostkowej produkcji, która obejmuje przygotowanie detali usprawniających pracę maszyn w zakładzie, większą wydajność i maksymalną funkcjonalność. Jakie znaczenie ma obróbka skrawaniem CNC dla przemysłu? Na czym dokładnie polega i co jeszcze można dzięki niej uzyskać? Sprawdź.

Rozwój obróbki skrawaniem CNC

Pomysł numerycznego sterowania obrabiarek powstał w latach 1945-1950. Jak można się domyślać, było to kosztowne i czasochłonne przedsięwzięcie, na bazie którego w latach siedemdziesiątych opracowano o wiele bardziej korzystne układy CNC (ang. Computerized Numerical Control). Wzrost zapotrzebowania na tego typu usługi, rosnące wymagania użytkowników oraz coraz bardziej skomplikowane detale i zamówienia stymulują nieustanny rozwój technologii i poszukiwanie nowych, lepszych rozwiązań. Współcześnie możliwe jest bardzo precyzyjna i kunsztowna obróbka. Procesy frezowania, toczenia, szlifowania, wiercenia otworów, dłutowania i znakowania pozwalają otrzymać pojedyncze detale o oryginalnym kształcie, niestandardowych wymiarach i pożądanej funkcjonalności.

Dowiedz się więcej: Historia maszyn CNC do obróbki skrawaniem

Obróbka skrawaniem CNC dla przemysłu – zalety

Rozwijane o kolejne funkcje, łatwiejsze w obsłudze i o wiele bardziej bezpieczne, maszyny CNC mogą być obecnie z powodzeniem wykorzystywane do obróbki nawet najbardziej nietypowych detali według ściśle określonych założeń projektowych i w krótkim czasie. Co to oznacza dla przemysłu? Nie tylko większe moce przerobowe, ale też:

  • niższe straty materiału, ograniczony udział człowieka w produkcji elementów i analogicznie dużo mniejsze ryzyko wystąpienia błędu;
  • precyzję, dokładność i powtarzalność; dzięki nowoczesnej technologii CNC każdy detal, również ten o oryginalnych, wymagających kształtach, posiada identyczne wymiary i właściwości co poprzedni, jest też w pełni zgodny z projektem;
  • kilkakrotnie krótszy niż w przypadku tradycyjnych metod czas realizacji zamówienia, znaczne skrócenie czasu wytwarzania detalu, sprawne przygotowanie projektu i możliwość zaprogramowania maszyn zgodnie z dowolnymi, szczegółowymi wytycznymi.

Szeroko wykorzystywana w branży automotive, lotniczej, medycznej, budowlanej, energetycznej i rolnicznej, technologia ta umożliwia więc skuteczną modernizację i automatyzację pracy przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych.

Przeczytaj również: Kiedy warto zlecić obróbkę CNC?

Obróbka skrawaniem CNC w Toptech

W Toptech koncentrujemy się na produkcji jednostkowej. Dzięki temu możemy skutecznie wspierać pracę i rozwój zakładów wytwórczych m.in. w zakresie tworzenia i przetestowania prototypów, usprawniania pracy maszyn i wdrażania innowacji, a także udoskonalenia lub wymiany zużytych, pojedynczych detali o dowolnym kształcie i rozmiarze, maksymalnie wytrzymałych, ściśle odpowiadających potrzebom i oczekiwaniom klienta oraz przystosowanym do pracy ciągłej.

Proces skrawania, czyli dokładnego ścinania części obrabianego materiału, np. stali, aluminium lub mosiądzu przebiega w sposób całkowicie zautomatyzowany – urządzenie programuje wykwalifikowany operator, który następnie nadzoruje cały proces. Metody obróbki dopasowujemy do przeznaczenia i parametrów konkretnego elementu oraz wykorzystanych materiałów. Ponieważ każdy najdrobniejszy ubytek na powierzchni sprawia, że element przestaje nadawać się do użytku, inwestujemy w surowce o wysokim standardzie i najnowocześniejsze technologie, stale poszerzamy też nasz park maszynowy.

Zobacz, jakie sprzęty pomagają nam w codziennej pracy >>

Obróbka skrawaniem CNC dla przemysłu. Realizacje Toptech

Powstał specjalnie dla branży stomatologicznej i okazał się jednym z ciekawszych wyzwań, z jakimi mogliśmy ostatnio się zmierzyć. Zadaniem tego tłocznika jest formowanie blaszanych pasków, tzw. formówek, wykorzystywanych w gabinetach dentystycznych. Przeprowadziliśmy kilka prób, by stworzyć zaokrąglone gniazdo, które będzie tłoczyło paski o idealnej powierzchni bez żadnych skaz. Sztywność całego układu, niezbędna, aby tłocznik mógł działać z dużą siłą, była możliwa dzięki stalom wysokiej jakości. Na zdjęciu można zobaczyć jeden z przygotowanych pod tę realizację prototypów.

Obróbka skrawaniem CNC dla przemysłu

Przygotowujemy również projekty na podstawie otrzymanych zużytych części. Zanim zabierzemy się do pracy, czynimy niezbędne przygotowania. Podciągamy wszystkie wymiary do wymiarów nominalnych i wspólnie decydujemy o szczegółach wykonania. Powstała na specjalne życzenie klienta produkującego systemy wentylacyjne rolka do zgrzewania ze stopu miedzi CB4 była właśnie jedną z tego typu realizacji. Wykorzystaliśmy do niej tokarkę numeryczną oraz z napędzanymi narzędziami do elementów, z którymi zwykła tokarka by sobie nie poradziła. Zastosowana w specjalnym stopie stosowanym do zgrzewania oporowego miedź zapewniła natomiast bardzo dobrą przewodność cieplną, podczas gdy inne składniki umożliwiły pracę w wysokich temperaturach.

Obróbka skrawaniem CNC dla przemysłu

Wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania

Specjalizujemy się w jednostkowej produkcji elementów o nietypowych, trudnych, skomplikowanych kształtach. Masz pomysł, jak usprawnić linię produkcyjną? Szukasz firmy godnej zaufania, która przyjmie nawet drobne zlecenie? Zobacz więcej naszych najnowszych realizacji i skontaktuj się z ekspertami Toptech. Oferujemy doradztwo, wsparcie projektowe i wykonanie oparte o nasze wieloletnie doświadczenie.

Powrót
Zobacz
Kontakt

Biuro

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

Obsługa klienta

Jeżeli masz pytanie odnośnie spraw dotyczących zamówień, skontaktuj się z nami.

Przeczytaj:
Klauzula informacyjna

Wiadomość

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana