EMO Hannover – Międzynarodowe Targi Obrabiarek i Obróbki

EMO Hannover – Międzynarodowe Targi Obrabiarek i Obróbki

W dniach 18-19.09.2019 byliśmy na EMO Hannover - Międzynarodowych Targach Obrabiarek i Obróbki.

EMO Hannover to niekwestionowany światowy lider w branży obróbki metali. Tegoroczna wystawa zgromadziła około 2200 wystawców z 44 krajów.

Zaprezentowali oni wiele innowacyjnych rozwiązań, zastosowań przemysłowych i technologii przyszłości w dziedzinie obróbki metali, obrabiarek, narzędzi precyzyjnych, elementów automatyki.

Toptech na targach EMO Hannover 2019

Nas najbardziej interesowały maszyny do bardzo precyzyjnej, jednostkowej obróbki metali.

Poszukiwaliśmy także rozwiązań technologicznych, które umożliwią nam dobre i szybkie polerowanie stempli do znakowania, oraz stempli i matryc do wykrawania i tłoczenia blach.

Znaleźliśmy kilka bardzo dobrych frezarek do precyzyjnej, mikronowej obróbki naszych stempli i matryc do tłoczenia. Można na nich uzyskać naprawdę wysokiej jakości powierzchnie pod powłoki PVD.

Toptech na targach EMO Hannover 2019

Znaleźliśmy też specjalistyczną szlifierkę do obróbki stempli do wykrawania. Umożliwia ona szlifowanie praktycznie dowolnych kształtów stempli do wykrawania, w tolerancji do 1 mikrona. Najprawdopodobniej będzie to maszyna, którą kupimy w 2021 roku.

Toptech na targach EMO Hannover 2019

Do polerowania powierzchni znaleźliśmy maszynę, która będzie polerować nasze stemple i matryce do wykrawania w ciągu kilku minut.

Pozwoli to poprawić jakość stempli i matryc, które będziemy pokrywać powłokami PVD. Jest to ciekawe rozwiązanie, w którym specjalne szczotki z włosiem diamentowym polerują powierzchnie o różnym kształcie. Wdrożenie tej technologii też planujemy w wydatkach inwestycyjnych.

Toptech na targach EMO Hannover 2019

Toptech na targach EMO Hannover 2019

Przy okazji targów zwiedziliśmy firmę Röders z miejscowości Soltau.

Jest to producent (między innymi) precyzyjnych obrabiarek, które łączą w sobie technologie frezowania i szlifowania koordynacyjnego. Jesteśmy tą technologią zainteresowani, stąd nasza wizyta w tym zakładzie.

Toptech na targach EMO Hannover 2019

Podsumowując, targi oceniamy jako bardzo udane.

Nawiązaliśmy wiele biznesowych i prywatnych kontaktów, które pozwolą nam rozwijać nasze usługi i wzbogacać je o nowe rozwiązania technologiczne.

Powrót
Zobacz
Kontakt

Biuro

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

Obsługa klienta

Jeżeli masz pytanie odnośnie spraw dotyczących zamówień, skontaktuj się z nami.

Przeczytaj:
Klauzula informacyjna

Wiadomość

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana