Czcionki metalowe do znakowania przemysłowego

Czcionki metalowe do znakowania przemysłowego

Czcionki metalowe w branży przemysłowej wykorzystywane są do znakowania dużych serii, najczęściej w celach stemplowania i znakowania kontrolnego. Jakie mają zastosowanie?

Czcionki metalowe – zastosowanie

Czcionki to drobne elementy wykorzystywane do znakowania lub wybijania ustalonego tekstu w produkcji seryjnej. Świetnie sprawdzają się do znakowania w metalu, drewnie, tworzywie sztucznym, a nawet w tekturze. Mogą być montowane w uchwycie i używane ręcznie albo razem z prasą.

Zalety czcionek metalowych

Czcionki metalowe mogą występować w różnych kształtach i wymiarach w formie gotowego detalu. Mogą także przybierać formę znakowników, umożliwiających modyfikację kolejności znaków, na przykład w celu zmiany numeru kontroli jakości, znakowania rozmiaru, numeru serii czy daty produkcji. Popularnym rozwiązaniem jest także tworzenie zestawu czcionek ze znakami z uchwytem umożliwiającym ich dowolne ułożenie i wykorzystanie.


Szukasz solidnego wykonawcy? Sprawdź nasze realizacje i skontaktuj się z nami


Tworzenie czcionek metalowych w Toptech

Czcionki, stemple, znakowniki wykonujemy ze stali narzędziowych wysokostopowych, stali szybkotnących oraz bardzo wytrzymałych stali proszkowych. To jedne z naszych sztandarowych produktów – miesięcznie produkujemy i sprzedajemy kilkanaście tysięcy detali tego typu. Do ich wytwarzania stosujemy nasz specjalny proces wykonania, umożliwiający redukcję kosztów, ale zapewniający wysoką jakość każdego detalu. Procesu tego nie zdradzamy – to nasza wewnętrzna, zawodowa tajemnica.

czcionki metalowe cnc

Nietypowe czcionki metalowe – realizacja

Jednym z naszych najbardziej nietypowych zleceń były czcionki metalowe zakładane na kole znakującym do znakowania w cyklu automatycznym blach transformatorowych i różnego rodzaju kształtowników giętych na zimno.

Czcionki zostały wyposażone w kołnierz blokujący w gnieździe koła, który zapobiega ich wypadaniu podczas pracy w cyklu automatycznym. Aby można było taką czcionkę instalować w obwodzie koła, jest ona różnej grubości – u góry jest szersza, na dole węższa.


Zobacz wszystkie nasze realizacje: Znakowniki i znaczniki


czcionki metalowe cnc

Powrót
Zobacz
Kontakt

Biuro

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

Obsługa klienta

Jeżeli masz pytanie odnośnie spraw dotyczących zamówień, skontaktuj się z nami.

Przeczytaj:
Klauzula informacyjna

Wiadomość

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana