Utrzymanie ruchu na produkcji – jak nim zarządzać, by rozwijać zakład i unikać awarii?

Utrzymanie ruchu na produkcji – jak nim zarządzać, by rozwijać zakład i unikać awarii?

Usuwanie usterek, modernizacja i wprowadzanie innowacji. Wszystko to ma znaczenie dla utrzymania ruchu na produkcji. Wyjaśniamy, jak nim zarządzać, aby zwiększyć wydajność i efektywność, zapewnić bezpieczeństwo oraz zoptymalizować pracę maszyn w zakładzie.

Czym jest utrzymanie ruchu na produkcji?

Przestoje, konieczność nieprzewidzianego wprowadzenia modyfikacji, zwiększenie kosztów i obniżenie bezpieczeństwa. Niespodziewana awaria maszyn może skutecznie zaburzyć ciągłość produkcji. Właśnie dlatego, zamiast mierzyć się z jej konsekwencjami, coraz więcej przedsiębiorstw stawia na ściśle określone działania zapobiegawcze. Ale strategie utrzymania ruchu na produkcji nie sprowadzają się wyłącznie do weryfikacji i konserwacji urządzeń oraz bieżącego usuwania usterek. Bardzo ważne jest także wprowadzanie innowacji, automatyzacja produkcji, zarządzanie zasobami oraz dbanie o poziom bezpieczeństwa w zakładzie. Jakie są najważniejsze cele utrzymania ruchu na produkcji?

  • Zwiększenie wydajności, efektywności i ciągłości procesów produkcyjnych.
  • Właściwa eksploatacja oraz utrzymanie w dobrej kondycji urządzeń, które powinny być stale dostępne i gotowe do pracy na najwyższym poziomie.
  • Maksymalne wykorzystanie materiału oraz powiązane z tym oszczędności.
  • Zapobieganie awariom, błędom i wypadkom.

Przeczytaj również: Automatyzacja w zakładach produkcyjnych

Usuwanie usterek i serwis

Jak zarządzać utrzymaniem ruchu na produkcji? Nowoczesne strategie działania opierają się na kilku podstawowych założeniach. Po pierwsze, aby na podstawie wstępnych analiz i procesu weryfikacji maszyn określić, kiedy najlepiej podjąć się wymiany detali i komponentów. W ten sposób możemy zapobiegać poważniejszym i bez wątpienia brzemiennym w skutki awariom. Po drugie, aby systematycznie i zgodnie ze ściśle określonym harmonogramem przeprowadzać serwis i konserwację urządzeń, dbając równocześnie o ich prawidłową, bezpieczną i zgodną z zaleceniami producenta obsługę.

Oczywiście można też reagować dopiero po pojawieniu się usterki. Zazwyczaj taką metodę obiera się w przypadku tych elementów wyposażenia zakładu, które nie zaburzą w znaczny sposób płynności procesu realizacji zleceń produkcyjnych. Chcesz skutecznie zarządzać utrzymaniem ruchu na produkcji? Jednym ze sposobów na to, aby nadać częściom maszyn nowe życie, a tym samym ograniczyć koszty wykonania nowych elementów, jest wykorzystanie obróbki detali. Szlifowanie płaszczyzn pomoże zmniejszyć ich chropowatość i usunąć ślady długotrwałego użytkowania.

Dowiedz się więcej: Szlifowanie płaszczyzn – jeden z najbardziej wymagających procesów obróbki

Automatyzacja produkcji

Równocześnie bardzo duże znacznie mają sposoby usprawniania produkcji, które pozwolą podnieść poziom bezpieczeństwa, zwiększyć wydajność oraz otrzymać najwyższej jakości produkty o jednakowych parametrach. Na etapie projektowania decydujemy o zakresie wprowadzanych innowacji oraz modernizacji. Bierzemy tu pod uwagę indywidualne potrzeby i oczekiwania każdego przedsiębiorstwa. W procesie automatyzacji szczególną rolę mają precyzyjnie zaprojektowane detale o różnych kształtach i nawet najbardziej niestandardowych wymiarach. Najczęściej są to hartowane części ze stali narzędziowych, które można zastosować na chwytaki do robotów czy przenośników, elementy transportowe detali lub elementy konstrukcyjne urządzeń do automatyzacji.

Dowiedz się więcej: Rola detali w automatyzacji produkcji

W Toptech specjalizujemy się w przygotowaniu dowolnych, jednostkowych prototypów albo detali, począwszy od projektu, poprzez wykonanie, skończywszy na pomocy we wdrożeniu na produkcji. Podczas wstępnych ustaleń z klientem doradzimy, które rozwiązania będą najlepsze, następnie dokładnie sprawdzimy gotowy element i udzielimy wsparcia podczas testów.

Powrót
Polub
Kontakt

Biuro

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

Obsługa klienta

Jeżeli masz pytanie odnośnie spraw dotyczących zamówień, skontaktuj się z nami.

Przeczytaj:
Klauzula informacyjna

Wiadomość

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana