
Realizacja: Znakownik z wymiennymi czcionkami
Znakownik do wyciskania znaków w blachach, który instaluje się w tłoczniku postępowym lub transferowym.
Znakownik do wyciskania znaków w blachach, który instaluje się w tłoczniku postępowym lub transferowym. Podczas wykrawania, tłoczenia i zaginania blach następuje wyciśnięcie numerów i znaków znajdujących się na znakowniku.
- Część stała, która zawsze jest wyciskana na blasze to sekwencja”R57402476 R””.
- Część zmienna czyli „wymienne czcionki to '01234″ i „ABC”.
Znakownik wykonany jest w „negatywie”. W gniazdach na wymienne czcionki, można zainstalować dowolną sekwencję znaków, która akurat jest potrzebna. Najczęściej stosuje się tam datę produkcji, nr rewizji detalu.
Cechą charakterystyczną tego znakownika jest to, że posiada on część stałą znaku oraz dwa gniazda, w których instalowane są wymienne czcionki z cyframi lub literami.
Takie znakowniki to nasz „chleb powszedni” – robimy je w różnych kształtach, rozmiarach, z różną ilością gniazd na wymienne czcionki, i z różną wielkością czcionek. Proces wytworzenia jest dość skomplikowany.
Aby wykonać znakownik trzeba go frezować, hartować, szlifować, wycinać gniazda na druciarce, wykonać elektrodę do drążenia znaków i drążyć znak na drążarce wgłębnej. A następnie wykonać czcionki, których proces produkcji też jest ciekawy, ale opiszemy go w następnych realizacjach.
Realizujemy:
- Znakowniki z wymiennymi czcionkami
- Wyciskanie znaków w blachach
- Znakowniki do tłoczników