Projektowanie i tworzenie detali do produkcji form

Projektowanie i tworzenie detali do produkcji form

Przeważająca ilość naszych zleceń to detale narzędziowe i elementy dla branży automotive. Oprócz tego wykonujemy jednak również narzędzia do produkcji form, między innymi dla branży piekarniczej.

Detale do produkcji form

Elementy do produkcji form pozwalają nowoczesnym przedsiębiorstwom na seryjne wytwarzanie produktów we własnym parku maszyn. Wspieramy je w tym, dostarczając formy do tłoczenia aluminium, blach i innych, wytrzymałych materiałów. Wykorzystujemy do tego stal narzędziową lub inną – w zależności od przeznaczenia i planowanego obciążenia dla danego detalu.

Narzędzia do produkcji form składają się ze stempla oraz matrycy. Stempel posiada kształt, który ma zostać wytłoczony w materiale. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest szybka produkcja elementów lub produktów o powtarzalnych parametrach.

Forma do blach piekarniczych

Formy mogą pełnić różne cele, znajdując zastosowanie w każdym nowoczesnym parku przemysłowym. Jako przykład przedstawiamy jednak naszą formę do produkcji… form. Jest to element, który stworzyliśmy dla naszego wieloletniego partnera. Dostarcza on klientom w Polsce i Europie wysokiej jakości formy oraz blachy do pieczenia.

Narzędzie służy do tłoczenia aluminiowej foremki, w której wypieka się babkę wielkanocną. Montuje się je na prasce do tłoczenia. Między częścią górną (stemplem) a dolną (matrycą) wkładana jest płaska taśma aluminiowa, z której formowana jest foremka.

Narzędzie wykonaliśmy z polietylenu – tworzywa, które można stosować w przemyśle spożywczym. Podobne elementy produkujemy również ze stali nierdzewnych oraz stali wysokostopowych.

Projektowanie i tworzenie detali do produkcji form

Model 3D w technologii CAD/CAM

Zanim podjęliśmy się realizacji projektu, wykonaliśmy model 3D formy, wykorzystując technologię CAD. W systemie Siemens NX dobraliśmy narzędzia do frezowania, nadaliśmy parametry frezowania i wykonaliśmy pierwszą symulację. Po symulacji detal został wyfrezowany na 3-osiowej frezarce CNC.

Szukasz partnera, który pomoże Ci rozwinąć Twój park maszyn? Skontaktuj się z nami.

Powrót
Zobacz
Kontakt

Biuro

ul. Inżynierska 8
67-100 Nowa Sól

Obsługa klienta

Jeżeli masz pytanie odnośnie spraw dotyczących zamówień, skontaktuj się z nami.

Przeczytaj:
Klauzula informacyjna

Wiadomość

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana